| iustinul289 a întrebat:

Ochiul motanului este umflat împrejur si abia ca il deschide. Picăturile de ochi umani sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| meandme111 a răspuns:

Pisica mea tot a avut asa problema. Nu incerca sa-i pui picaturi pentru oameni, pentru ca ai putea face mai rau. Eu i-am spalat cateva zile ochisorul cu ceai de musetel si i-a trecut foarte repede. Fa asta cat mai des pana cand ii trece, daca nu ii trece ar trebui sa mergi la veterinar

3 răspunsuri:
| Claudia45 a răspuns:

Așa are și motanul meu acum. Însă eu i am cumpărat de la farmacie veterinara niște picături de ochii de la care i-a mai trecut odată mai de mult.
Însănătoșire?

| iustinul289 explică (pentru Claudia45):

Mulțumesc de răspuns!