| MarisRadu91 a întrebat:

M-am batut cu un prieten si am primit un pumn in ochi, mai exact in arcada spre nas (asta s-a intamplat duminica) am avut ochiul si o parte din frunte si obraz f umflate si s-a inegrit, iar acum s-a desumflat si mai este doar f putin umflat, si a ramas negru, ar trebui sa ma mai duc la medic? pot sta linistit ca n-am ceva grav in interiorul capului gen cheag de sange sau alte chestii de genu? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pentru linistea ta, ar fi bun un mic control, poti sa pui comprese cu gheata pentru a trece mai repede cat de cat..totusi nu ezita sa te vada un medic
O seara bunahappy

| mgtow a răspuns:

E sange care a ramas in muschii faciali si se absoarde de organism in timp

| Jipa95 a răspuns:

Nu stai linistit. vanataile acelea o sa ti se vor traga in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune compresa cu apa rece si nu ai nici pe dreacu.Scuze ca glumesc.laughing Tocmai cu un prieten te-ai batut? Pe altcineva nu ati gasit sa bateti voi doi? LOL.

| Taramboaca_Vlad_Ionut_1988 a răspuns:

Incearca ceva gheata daca e hematom creeat din lovitura mai exact cand ai primit lovitura in acea zona s- a stopat sangele care circula ar trebui sa dispara daca ai incercat si nici un semn go to hospital ai cheag