| anonim_4396 a întrebat:

Hei, anul trecut in august aveam dureri abdominale si in capul pieptului, mi-a zis doctorul ca am apendicita, m-am operat, pana atunci nu aveam probleme cu digestia, aproximativ dupa 2-3 luni de la operatie a aparut o constipatie permanenta, cu dureri abdominale, balonare, dureri in capul pieptului, desi am aceeasi alimentatie ca inainte de operatie. Nici laxativele nu-si fac efectul decat cate 3 sad... Prima intrebare, a-ti patit vreodata asta, daca da care a fost solutia? si a 2a, sugestii de ceaiuri digestive incercate de voi, si bune. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mario76 a răspuns:

Cel mai indicat este sa faci un consult la un gastroenterolog. Tratarea dupa ureche nu face bine. Durerea din capul pieptului nu are legatura cu apendicele. Poti sa ai de la probleme cu colecistul ( fierea cum i se zice in popor ), pancreasul, stomacul, esofagul... Numai un medic poate stabili cauza durerii, vede daca este vreo legatura intre acea durere si constipatia ta, trebuie vazut daca nu ai o problema la intestine, vreo inflamatie sau altceva care duce la constipatie. Nu este de joaca cu asa ceva. Incearca sa consulti un medic bun, ca poate daca mergi al acelasi medic te mai opereaza odata de apendice...

| LoRdSaN a răspuns:

Aaaaaa,scuze de exprimare, de cate pri te caci pe zibig grin, nu de alta dar un om in medie se c***a de 2ori pe zi, poate fi de la asta

| KMaddieK a răspuns (pentru LoRdSaN):

laughing, e o constipatie, se poate o data pe saptramana laughing