| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna TPU. Imi spuneti si mie de ce dupa ce am fost la menstruatie mi-a curs un lichid de culoare maro? eu ma gandesc ca este tot ciclu si imi vine asa pentru ca sunt la sfarsit, sau este altceva? Spuneti-mi va rog. In urma cu 2 saptamani am fost la un control ginecolog si mi s-a spus ca am anexita am luat tratament cu augumentin timp de 7 zile se poate sa fie si din acea cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Văd că, într-adevăr, a fost vorba de o anexită, cum spuneam în răspunsul din 31 octombrie!

Acele scurgeri maronii de la sfârşitul menstruaţiei sunt "normale" şi arată că vaginul se curăţă de surplusul de sânge rămas.

NU are legătură cu tratamentul făcut şi NU reprezintă o problemă.

| CityOfSatan a răspuns:

E absolut normal, nu are legatura cu pastilutele.E maroniu pentru ca e la sfarsit! Fiecare fata are organismul ei, dar din cate stiu eu, e absolut normal!

| peticel20 a răspuns:

Lichidul de culoare maro este tot legat de menstruatie si reprezinta finalul acesteia. Daca doctorul te-a diagnosticat cu anexita s-ar putea chiar sa te tina mai mult ciclul decat in mod normal, dar nu e o problema.O seara buna!