| mihela94 a întrebat:

Hei! Care este cea mai buna crema depilatoare, cu rezultate eficiente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexutza27 a răspuns:

Sunt de acord ca sunt toxice, daca totusi vrei sa incerci iti recomand Nair cu ulei de argan. Ca si eficienta la mine are acelasi efect ca lama de ras dar depinde de parul tau si zona unde folosesti (pentru par fin si blond probabil creste inapoi intr-o saptamana si ceva, par gros si negru in 3-4 zile la fel ca bicul). Crema e doar o alternativa la bic doar ca dureaza ceva mai mult sa te faci. Sper ca te-am ajutat.

| mihela94 explică (pentru Alexutza27):

Eu as vrea pentru picioare si pentru zona intima. e destul de enervant ca atunci cand folosesc lama de ras, la 2 zile trebuie sa ma fac iar.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu folosi creme de niciun fel! Toate tipurile de creme sunt toxice și odată aplicate, intra în piele, aceasta le absoarbe și Îți îmbolnăvește organismul. În noi nu intra doar ce inhalam sau înghițim ci și aplicam pe piele!

| Legion7X a răspuns:

Eu îți spun pe pielea mea că am folosit cremă depilatoare și nu face altceva decât să-ți ardă pielea în 4-8 minute indiferent de cremă adevărat că îți cade
Părul dar el funcționează prin procesul de
ardere rapidă.
Are un fel de acid în ea care arde părul de la rădăcină și îți face iritații, s-au bube depinde de piele ai grijă că este o prostie nu încerca dar treaba ta fă cum vrei este pielea ta.

| ashlee a răspuns:

Ai putea incerca mai degraba benzi de ceara epilatoare sau un epilator. Dupa mai multe folosiri nu se mai simte tare durerea.

| Alexandra2Elena a răspuns:

Incearcă Veet sau Farmec

| Alexandra2Elena a răspuns:

Incearcă crema de la Farmec...mie una mi-a placut