| BadJoker a întrebat:

Ce sa faci cand te inteapa inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fetitza_4476 a răspuns:

Si mie mi-s-a intamplat,dar nu iti face griji,intr-adevar ai impresia ca inima te inteapa,dar de fapt nu e de la aia...ti-a intrat aer intre coaste, fara sa vrei si sa iti dai seama si e ceva timp pana iti trece, ex:10 min, etc...nu te speria! Funda?big grin

9 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Ia de la bunicata betablocante...

| NickiMinaj a răspuns:

Sa lasi JB-ul, cafeaua, tigarile si sa iei calciu.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Poi in cel mai rau caz daca nu te lasa intepatura sa mergi la doctor.

| bebetho a răspuns:

Să mergi la doctor este cel mai indicat. El iti va spune daca ai vreo problema sau nu, vei primi tratament adecvat. Daca nu ai nimic, iti va da sfaturi ce sa faci in acele momente si-ti va spune si cum poti evita asemenea situatii.

| Dildau a răspuns:

Te duci la doctor.S-ar putea sa ai probleme in legatura cu inima.Pe tatal meu il inteapa inima cand este foarte foarte stresat.

| dalia_7907 a răspuns:

Mananci imediat ceva dulce.O lingurita de zahar, orice.

| miyaS a răspuns:

Si eu am patit cateva ori si m-am speriat, dar nu am vrut sa le spun parintilor, crezand ca imi va trece, nu am vrut sa ii sperii.
Uite cum am facut eu ca sa imi revin: Cauta un prosop curat si bun, micut, uda-l cu apa fierbinte si stoarce-l, dupa aia pune-l in locul in care te doare, tine-l cateva secunde si vezi apoi daca mai ai probleme.

| Lohreen a răspuns:

Iei un cubulet de zahar!

| Vasiloiu_Armand_1999 a răspuns:

Salut! Am si eu o problema de ceva timp simt o jena, suportabila im partea stang mai jos intre coaste, si uneori niste intepaturi f rar. Faza este ca sunt ingrijorat sa nu fie ceva la inima, daca m ati putea ajuta ari fii perfect.Tin sa mentionez am 16 ani nu fumez, nu consum bauturi alcoolice sau pepsi, cola.