| JustMeNck a întrebat:

De ce ma inteapa inima? Am mancat zahar, dar tot ma inteapa! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce treabă are zahărul cu inima?
Poate ai o lipsă de magneziu, zinc, potasiu.
Mergi la medicul de familie pentru analize de sânge și un E.K.G. la inimă.
Pa, pa.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau

Noi nu avem de unde sa stim cu exactitate, poate fi din cauza unui Suflu Sistolic, Stres sau alte probleme.
O vizita la medicul de familie, cardiolog daca e cazul si un E.K.G iti va spune cu exactitate care este problema happy
Multa Sanatate si O zi frumoasa! happy

| XatomisX a răspuns:

Este normal sunt durari de crestere si pe mine m-a durut

| carhartt a răspuns:

Cel mai probabil nu te inteapa inima, ai doar cateva crampe la muschiul din acea zona. Dar totusi pentru a fi mai sigur, mergi la un medic sa te controleze.

| Liviu4you a răspuns:

Cel mai probabil suferi de ateroscleroza sau de hipertensiune arteriala; in orice caz, trebuie sa te duci la medic! Sanatate!
P.S.: am citit cateva din raspunsurile de mai jos si unele sunt total deplasate gen "dureri de crestere", "potasiu" (potasiul IN EXCES iti opreste inima, se foloseste pentru detinutii condamnati la moarte deci ai grija), etc.

| ghtm a răspuns:

Salut! Cind era mai mica, deseori ma intepa si pe mine inima deseori, dar si acum ma inteapa uneori. Am plecat la medic si mi-a dat tratament, si deja din ce in ce mai rar simt astfel de probleme. Nu ar trebuie sa maninci zahar cind e vorba de inima. Trebuie neaparat sa mergi la medic, pentru ca inima din senin nu o sa te doara!
multa Sanatate!

| K13 a răspuns:

Inima nu te poate intepa. Te inteapa muschiul din jurul inimii. Se trage de la lipsa severa de calciu. Ia produse lactate / susan. Cere la farmacie Calciu +Magneziu.

Bafta!

| Teemo98 a răspuns:

Nu mai manca zahar de capu' tau si du-te la un doctor!

| RuxMorgenstern a răspuns:

BUna! Nu prea are cum sa te intepe inima ci un muschi care e incordat. Stiu asta pentru ca un cunoscut a avut asa ceva si a mers la doctor si acesta spunea ca nu se inchid corect niste organe dar nu este grav. Doctorul nu i-a dat nimic pentru ca a zis ca nu are ce tratament sa ii dea si de atunci nu l-a mai durut dect din cand in cand foarte rar ...nu stiu de ce. Sper sa te faci bine iar eu as spune sa mergi la doctor pentru ca nu este foarte posibil sa ai ceea ce a avut acel cunoscut! Cu bine!

| Haizambeste a răspuns:

Buna...
Uite eu zic sa consulti un medic.
El va sti cu siguranta ce ai si i-ti va da un tratament...
Mult succes!
Sper ca te-am ajutat
P.S: ar fi bine sa faci si o cura!
:*:*:*

| Creata_Oita_1995 a răspuns (pentru Haizambeste):

Iti va da * big grin
TINE MINTE! NU EXISTA "I-TI"winking

| GrasuLolic12 a răspuns:

Frate du-te la doctor sa nu fie cv gravwinking