| Slayer88 a întrebat:

Hei ce trebuie sa mananc ca sa am un corp sanatos.Si cate mese trebuie sa am? Cel mai bun raspuns primeste funda tongue. Wolverine ar trebui sa stii tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Dap stiu tongue. Deci eu am diabet si mananc pe fiecare zi 4 mese + 4 gustari. Mesele astea sunt cantarite dar pentru tine nu trebuie neaparat sa fie cantarite tongue. Sa mananci pe fiecare zi 4 mese avand paine carne si cate un fruct tongue. Pe vara asta iti recomand cateva feli de lubenita daca ai sau pepene zemos sau dela secwinking. Si la gustare eu stiu un mar de exemplu sau niste fructe. Si incearca sa aveti pe cat de mult poti dulciurile. Si daca iti plac sucurile incearca sa te dai mai pe coca cola stiu ca este notiv, dar decat sa iei fanta care e acelasi lucru mai bina ia coca cola DAR - FARA ZAHAR - poti sa iei coca cola light sau coca cola zero zaharwinking. Pa -pa + Funda; d

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

O alimentatie sanatoasa poate fi vazuta ca pe o ocazie de a largi aria de alegere incercand mancaruri - in special legume, cereale sau fructe - pe care in mod normal nu le consumati. O dieta sanatoasa nu inseamna in nici un caz sa mananci alimente fara gust si fara aspect atragator. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/......-sanatoasa

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Vezi ca peste 30 minute trebuei sa mergem la raid straight face