| Anonim123321 a întrebat:

BUNA TPU! ce trebuie sa mananc zilnic cate mese trebuie sa iau pe zi pentru a ma ingrasa(cate calorii trebuie sa consum si in ce se gasesc cele mai multe)am 15 ani 1.70 si 55kg vreau sa mai pun 5 -10 kg.multumesc! cel mai bun raspuns primeste funda!

5 răspunsuri:
| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Pai mananca RAR si MULT o data

| AdrianBica a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi trebuie sa mananci dulciuri si mancare multa, exemplu: paine, orez, cartofi, ciocolata. Trei mese pe zi, dar copioase toate. Si seara daca mananci la ore tarzii pui mai mult pe tine, dar nu-i sanatos. Manca paine integrala(neagra), carne, fructe, legume... Trebuie sa ii dai energie la organism daca vrei sa pui masa musculara.

| strazi1 a răspuns:

Mananca prajeli in grasime, si dupa 5 zile imi zici daca te-ai ingrasat happy

| FryBoy a răspuns:

Eu am avut aceiasi problema la 15 ani dar m-am dus la sala abia pe la 21 si am mancat cum trebuie dimineata la pranz si seara si am mancat pui mai mult si dupa vreo cateva luni am inceput sa pun masa musculara si m-am definit si nu trebuie neaparat sa te duci la sala ci doar sa faci miscare si niste exercitii fizice care le poti face acasa (flotari genoflexiuni abdomene) si vei vedea rezultate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FryBoy):

Cu doar 3 mese pe zi ai pus masa musculara? cat 0. 0001 cm? straight face