| MishaIsMyHero a întrebat:

Hei! cum pot sa scap de alunite?(nu negi)
fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Poti sa le scoti doar daca mergi la specialisti. Sunt niste aparate care le scot dar exista un mic risc.

| MishaIsMyHero explică (pentru selfie):

Ce "mic risc"?

| selfie a răspuns (pentru MishaIsMyHero):

Riscul de a face cancer de piele dar nu trebuie sa te ingrijorezi ca mergi la specialisti nu le scoti singur/a. Ei stiu cum sa le scoata cu laserul fara sa te expuna riscului.

| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa mergi la specialisti sau alti doctori care stiu face asa ceva.

| Rebecca123 a răspuns:

Le poti scoate la dermatolog ori cu laserul ori cu bisturiul..indiferent ce alegi se numeste tot operatie.

| Fiorella18 a răspuns:

Orice ar fi sa nu aplici metode gasite pe internet sau tot felul auzite din popor (pentru alunite). Si eu am fost la dermatolog sa imi scot o alunita si medicul mi-a zis ca singura metoda sigura e operatia. Alte metode sunt prostii si risti sa declansezi cancer de piele sau alte probleme.

| Biscuite_Andu_1998 a răspuns:

Prin operatie [laser, bisturiu ].