| karlikuicsddd a întrebat:

Hei. Daca iti faci piercing in limba iti anesteziaza limba? Si cam cat costa? Cum si ce trebuie sa mananci? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GRs a răspuns:

Nu iti anesteziaza limba si o sa ai limba umflata si vanata, plus ca o sa te doara o vreme.Nu ai voie sa mananci decat supa si alte mancaruri moi o vreme.

| MarcŞiAtât a răspuns:

Depinde unde-l faci. eu l-am facut la salonul unor prietenii si au pus si anestezic. la mine a fost moca, nu stiu cat costa acum, depinde de loc. o sa-ti spuna si acolo cand mergi, dar in primele zile nu trebuie sa bei lactate, si-n prima zi incearca sa nu mai mananci nimic. happy

| XkkOOjs a răspuns:

Daca ti-l faci la salon, teoretic anestezicul ar trebui sa fie gratis/inclus in pretul lor. Daca ti-l face o cunostinta/un prieten, lidocaina (spray) este un anestezic bun, pe care l-am folosit si eu.Costa in jur de 17 lei. De mancat incearca sa mananci mai putin, ca sa nu se miste piercing-ul foarte mult, incat sa nu te doara. Si de evitat, lactatele, pentru ca expira repede si daca intra in gaura piercing-ului poate aparea o infectie.