| Adr1aNNN7 a întrebat:

Ce nu ai voie sa mananci daca ai piercing in limba?

Răspuns Câştigător
| Candice a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci. Poti sa faci multe infectii, etc etc.
Totusi, nu ai voie sa mananci lactate, bauturi carbogazoase, mancaruri sarate timp de o saptamana. In primele zile o sa mananci supa cu paiul pana isi revine pielea.

14 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Nu ai voie 1 luna sa manaci inghetata lapte barnza tongue IN genreal lactate

| wolder a răspuns:

In primele zile sa mananci doar supa.cateva zile 3-4!
fara paine sau omleta; mancare calda...dar nici rece!
ce zoper si eu vreau piercing:X

| GeoCookie a răspuns (pentru wolder):

Crede.ma nu iti doresti pentru ca dimineata si seara te trezesti cu niste dureri de....mama,mama laughing)

| Nedelcu_Anthony_1997 a răspuns (pentru GeoCookie):

Nu e adevarat ca eu am si nu mi-sa ma durat, ma durat putin cand mi-a facut gaura cu branula in limba, in rest a fost bine

| wolder a răspuns:

NU ai voie sa mananci lactate:
branza, iaurt, lapte, orice mananci sa te uiti la ingrediente sa nu scrie lactate

nu bauturi carbogazoase, doar apa plata.

primele zile nu poti manca nimic. nu poti inghiti adica si te doare.
deci trebuie numai supa.
cand te simti in regula poti incerca sa mananci ce vrei, dar nu alimentele interzise.

| Denisa_Annemary_1994 a răspuns (pentru wolder):

Am voie prajeli, adica am pirsu de 4 zile si tot am limba umflata, ce sa fac?

| wolder a răspuns (pentru Denisa_Annemary_1994):

Prajeala ai voie. Doar lactatele st interzise cateva zile.
Limba se dezumfla dupa o sapt cam asa

| Nedelcu_Anthony_1997 a răspuns (pentru Denisa_Annemary_1994):

Mananca cat suporti ca si eu il am de 4 zile si logic ca nu o sa stai sa faci foamea, lactate nu ai voie, si sa nu te speri ca e normal, se dezumfla am prieteni care au si mi-ai espilat cum sta treaba, deci mananca

| Nedelcu_Anthony_1997 a răspuns (pentru wolder):

Dece nu am voie sa fumez, stiind faptul ca am de 5 zile piercing in limba

| Nedelcu_Anthony_1997 a răspuns (pentru wolder):

De ce nu am voie sa fumez, stiind ca am piercing in limba de 4 zile

| KorpiklaaniV a răspuns:

Nu ai voie imediat dupa ce ti-l faci dar dupa o vreme da. Deoarece daca mancarea ajunge la rana se poate infecta, si trebuie sa te duci la spital, sa dezinfectezi, etc. Crede-ma nu vrei sa stii cum e asa ca mai bine nu manca laughing, Fundita? big grin

| Dya_2387 a răspuns:

In primul rand nu ai voie si nici nu poti sa consumi produse solide si lactate, doar supe(cu paiul), mancaruri sarate... funda te rog [-o

| GeoCookie a răspuns:

Pai...o saptamana sa nu mananci lactate si in primele zile te sfatuiesc sa mananci numai supa. fara painewinking

| Florina_Alina_P._2000 a răspuns:

Bună eu astazi mi-am bagat piercing si nu am probleme cand mananc. Eu am fost la salon si mi-a spus ca e ok daca te fortezi putin sa mananci anumite chestii pe care nu le poti mesteca. Nu ma doare si nu am limba umflata cum e le unele persoane. A durut doar cand mi l-a bagat