| Dalala12 a întrebat:

Hei.
De cam doi ani am coșuri și am 11 ani. mă deranjează foarte tare, am pe frunte,pe barbă și pe lângă nas
Am și puncte negre.
Vara trecuta am inceput să mă spăl pe față cu săpun și mă dădeam cu,, zineryt" și mi-au mai trecut.

Și după cam 2-3 luni am inceput să nu mă mai spăl și au apărut înapoi coșurile.

Nu pot face nimic pentru a-mi dispărea măcar câteva coșuri?
Eu am coșuri multe de mici.
Help my!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

La fel a fost și in cazul meu. Am folosit zynerit in combinatie cu încă ceva, au mai trecut, apoi după încetarea tratamentului s-au înmulțit peste măsură. Clearasil, săpun cu sulf, geluri de la Gerovital Plant și alte firme, antibiotice, vaccin antistafilococic, și multe altele. Nimic nu a functionat. Noroc e ca le pot ține sub control prin alimentație sănătoasă.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Tot acel zynerit te va ajuta sa scapi de cosuri daca l-ai mai folosit.

| AliGab a răspuns:

La anumite plafaruri exista 2 creme, la pret de aproximativ 10 lei fiecare, una de Galbenele, alta de Tataneasa, cu specificatia sa fie de la manastirea Nera. Nu iei alta marca, ci doar de la manastirea Nera. Sunt niste borcanase mici, cu o crema uleioasa, facuta numai din ingrediente naturale si ceara de albine. Le poti incerca, prea mult de pierdut nu au parintii tai ca bani si nici tu ca timp. Aplicarea se face in strat subtire, una dimineata si una seara, astfel incat sa nu para ca ti-ai turnat sticla de ulei pe fata. La mine au dat rezultat de fiecare data.