| giulia283 a întrebat:

Hei! De cateva zile vad mai neclar putin cu ochiul drept. Nu.mi spuneti de doctor. Ce produse imbunatatesc vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| unvecin a răspuns:

Mănâncă un morcov. Dacă nu simți îmbunătățire apelează la un medic, dacă de doctori fugi. happy

| GdX a răspuns:

Mergi la oftalmologie, lasa produsele luate dupa ureche pentru ca nu au efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odată pierduta, vederea nu se mai recuperează, mai rău, se agravează!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te amagesti singura daca ai impresia ca mananci ceva si pe urma vezi bine.

| giulia283 explică (pentru unvecin):

Faza e ca azi cand ma.m trezit vedeam putin in ceata acum vad clar. Oare o fii de la telefon?

| Uvox a răspuns:

Luteina de exemplu dar daca tu crezi ca nu e cazul să te vadă un medic poti sa încerci cu LSD, canabis si altele din gama asta.
O sa vezi chiar si in culori

| unvecin a răspuns (pentru giulia283):

Păi, sfatul unor oameni pe care nu-i vezi și care nu te văd poate fi unul rapid. Dar tot mai bine să mergi la un doctor care cu asta lucrează... Probabil că și cel cu cea mai slabă experiență are totuși cunoștințe peste media celor care îți dau răspunsuri aici.

Nu te neglija. Fără o mână, fă un picior parcă mai merge... mai bine decât fără ochi. Sănătate!

| RobertMoon a răspuns:

Luteina și betacaroten.

| Corobca_Ciprian_2002 a răspuns:

Du-te la farmacie si raporteaza problema farmacistului. Daca e ceva grav du-te la oftalmolog, te va analiza si iti va prescrie o reteta.