| andreealc345 a întrebat:

De doua zile ma confrunt cu o situatie pe care n-am mai intalnit-o pana acum : cu ochiul drept vad neclar la distanta, doar la distanta. Mentionez ca nu port ochelari, pentru ca vederea mea a fost dintotdeauna una foarte buna. De asemenea, ma doare capul si am senzatia de corp strain in ochi. Ma jeneaza ochiul. Am fost in prima faza la farmacie si mi-a spus ca nu poate sa-mi recomande nimic, ca trebuie sa merg la oftalmolog, insa voiam sa ma astept putin, poate trece totusi. Ma gandeam ca ar putea fi de la curent sau de la oboseala. A mai patit cineva vreodata? Si va rog sa nu-mi spuneti ca am cataracta, tumoare sau ca tocmai am suferit un avc, ca e plin internetul de asa ceva. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pot fi multe cauze, nu neaparat grave.
Eu de ex patesc asa cand imi creste tensiunea (de la stres sau de la efort fizic).

| andreealc345 explică (pentru Bondarel99):

Si in cat timp a trecut? Eu ma asteptam ca dupa som sa-si revina

| Bondarel99 a răspuns (pentru andreealc345):

Cand am scapat de stres si automat de tensiune. Am avut si zile intregi in care am stat cu tensiunea 15 care pentru mine e destul de mare.

Răspuns utilizator avertizat
| rozaliac a răspuns:

Recomandat e sa iti faci un consult oftalmologic... iti recomand infosan daca esti din Bucuresti sau daca vrei sa te operezi www.infosan.ro

| Palffy_Etelka_1962 a răspuns:

Bună ziua,

Tocmai pentru a elimina orice suspiciu, trebuie să mergeţi la oftalmolog. Sigur, vă trebuie ochelari.