| All_Alina_2003 a întrebat:

Hei! De curand fara sa vreau am dat cu mana dupa urechea stanga si am simtit o umflatura, cand apas ma doare si mai am una spre ceafa gatului dar mai mica...
Mi-sa mai intamplat asta anul trecut. Poate fi vreo boala ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poate e un cos/ chist sebaceu. Trebuie sa mergi la medic sa se uite, nu e grav dar netratat o sa tot creasca in simensiuni si intr-un final o sa se suprainfecteze si inflameze si o sa inceapa sa te doara, mai bine il scoti inainte sa se intampla asta. Interventia se face in anestezie locala, nu simti nimic si dureaza cateva minute, se poate face in policlinica cu programare si trimitere de la medicul de familie.
Si nu e nimic grav, insa netratat o sa devina suparator.

| christall a răspuns:

Eu am avut la ureche. In cateva zile mi-a trecut singura, fara sa-i fac nimic. Stiu ca e dureroasa, dar nu o mai apasa.

| bwb a răspuns:

Poate fi un lipom de grasime, dar mai bine arata-i unui doctor...