| DandelionColor a întrebat:

Hei. De vreo 2 luni am o veruca plantara in talpa si a devenit cam insuportabila si am impresia ca se extinde.
Vreo solutie de la farmacie care a isi faca treaba? Nu conteaza daca ustura sau se simte ca arde sau asa ceva atat timp cat o sa treaca. Nu vreau sa ma duc la medic pentru ca din cate am mai citit ori e taiata, intepata sau chestii care pe mine ma inspaimanta si probabil as lesina acolo laughing
Un raspuns de la cineva care a trecut prin asta si poate sa imi recomande ceva? Mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Rostopasca sau/si felii de usturoi facute plasture aplicate in fiecare seara dupa o baie fierbinte la picior. Oricum, pana una-alta trage o fuga si la dermatolog. Eu am avut calcaiul plin de asa ceva la un moment dat si m-a ajutat si rostopasca, si usturoiul, dar aveam si un preparat de la farmacie. Nu mai stiu cum se chema, dar stiu sigur ca ar fi cazul sa treci si pe la doctor.winking