| Delia12Elena4 a întrebat:

Hei fetelor! Am o mica problema de ieri am niste dureri de burta (crampe), ma doare capul, sunt obosita si stresata.
Ar putea fii acestea semne ca imi apare prima mensturatie?
Daca car fi nu prea stiu cum sa vorbesc cu mama (este o fire mai severa )imi este rusine.Un sfat?
Si la voi cum a fost prima menstruatie?
Scuze de la atatea intrebari. Sunt putin speriata si nu stiu cum sa ma pregatesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ASMA14 a răspuns:

E posibil sa fie semnele menstruatiei. Vorbeste cu mama ta, chiar daca este mai severa sunt sigura ca va intelege si iti va explica tot ce trebuie sa stii.

| Delia12Elena4 explică (pentru ASMA14):

Dar ar putea sa nu fie semne ale menstruatiei?