| Posicata a întrebat:

Hei, ieri pe la ora 16:00 mi-am epilat mustata cu benzi epilatoare speciale pentru fata. Dupa am fost putin rosie ca de obicei dar am observat ca nu se mai duce. Si am incercat cu gheata, crema de galbenele si o crema de la o vecina farmacista si s-a dus roseata de tot dar pielea se simtea foarte ciudat ca si cum era arsa sau ceva. Mai pe seara a reaparut roseata si acum dimineata e la fel de rau ca la inceput! Deci pielea nu are bubite sau ceva, se simte altfel decat restul pielii si este rosie!
Acum problema e ca eu am o pastila zilnica care e impotriva hormonilor si a cosurilor, si aia face cicatrici si pastreaza roseata. Si imi e tare frica ca nu mi se mai duce roseata. Ce as putea sa fac? O sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ar trebui sa treaca in maxim 5 zile. Da-te cu crema de galbenele in continuare pe zona aceea.

1 răspuns:
| Lav1niia a răspuns:

Dă-te cu ceva creme. de trecut eu zic că tot o să treacă.