| sakura021 a întrebat:

Hei! Lentilele de contact degradeaza vederea in timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Daca le schimbi odata cu dioptriile nu te afecteaza happy

| DeliaDelii a răspuns:

Cred ca da, la fel fac si ochelarii de soare care nu-s facuti pentru ochii tai.

| PuiulMot a răspuns:

Daca ai nevoie de ochelari si porti lentile de contact cu dioptrii nu.Chiar deloc, ba te ajuta mai m lt ca ochelarii.Dca nu ai neboie de dioptrii si tu totusi porti lentile(normale)nu inteleg de ce ti-ar strica vederea, si chiar daca ti-ar strica vederea, le inlocuiesti cu unele cu dioptrii care iti repara la loc vederea.winking