| Angeliquex3 a întrebat:

lentilele de contact pentru vedere sunt recomandate la varsta de 14 ani? Afecteaza vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yoniix a răspuns:

Nu conteaza daca porti lentile sau ochelari, important e sa te simti ok cu ei si sa fie recomandati de doctorul oftalmolog! Funda?

3 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Eu stiu ca nu afecteaza cu nimic ba chiar ajuta k sunt mai putin deranjante.

| Bufferia a răspuns:

Pai mai bine iti iei ochelari de citire, nu sunt la fel de comode lentilele, si nu trebuie sa-i porti decat cand citesti scrii sau stai la calculator...

| DEOVERPASS a răspuns:

Sincer lentilele sau ochelari n-au varsta eu port de 8 ani ochelari ca am purtat de la 8 ani xD
si acuma am 16 ani ma rog nu o sa iti afecteze nimic
bafta
funda?