| SuntFata a întrebat:

Hei happy! Ma ajutati si pe mine sa scap de cosuri? Adica cu chestii pe care le am prin casa.Folosesc si o crema de la avon Care dar nu prea da rezultate. Vreau sa scap de ele cat mai rapid.Anul trecut nu avem decat unul sau 2, insa anul asta incep sa imi apara mai multe.Nu le suport! Va rog, putin ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Cosurile sunt normale la pubertate

o modalitate naturala ar fi sa gasesti vreun cunoscut care are o planta in ghiveci numita Aloe vera REPET planta NU porcariile care sunt in comert

Se ia o frunza si se taie pe toata latimea si lungimea ei in 2 si se unge zona unde ai cosuri cu ea. acest tratament da rezultate dar nu atat de repede cum vrei tu NICI UN tratament minune nu va face asta dar poti grabi vindecarea cosurilor sau acneei

| Adrianetc a răspuns:

Chiar daca o sa gasesti ceva bun pentru cosuri, (si nu o sa gasesti ), tot o sa-ti apara, tot ce poti face e sa astepti, sa te speli dar nu foarte des ca poate sa le inflameze, sa stai departe de temperaturi extreme ..sa nu pui mana foarte des pe fata ca poate ai bacterii pe de la clante sau tastatura.