| Kisses a întrebat:

Hei! Mi-a venit menstruatia cu o sapt înainte, îmi curge de culoare maro închis și numai cheaguri și curge și foarte rar, precizez și faptul ca merg foarte des la baie,cred ca sunt racita, dar iau antibiotice... și încă nu mi-a trecut. oare sa fie de la răceală așa menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de o dereglare hormonală izolată.
Dar, este posibil să fie vorba şi de un chist ovarian sad

Îţi recomand să mergi la un control ginecologic ( la 3 zile după terminarea menstrei ) pentru o ecografie ovariană ( pelvină sau transvaginală )!
La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai indicat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune!

| Seu_Loly_1997 a răspuns:

Probabil esti racita,,, dar ar fi bine sa consulti un medic ginecolog