| Draaagoş a întrebat:

Hei. Mi-am bagat piercing in limba. Asta este deja a treia zi.Cat timp nu am voie sa mananc lactate? Cum trebuie sa-mi ingrijesc pierc'u?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Iti cureti zona doar cu apa si atat. O sa se vindece mai repede decat pierce-ul in nas, buza, ureche. Te speli normal pe dinti dar sa nu folosesti apa de gura. Daca se umfla putin, pune gheata in zona respectiva. Lactate poti manca dupa 4-6 saptamani.

| Armenianeek a răspuns:

Înainte de ați pune un piercing ar cam trebui să te interesezi, presupun. laughing