| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Mi-au aparut pe picioare cateva pete rosii, care sunt ca niste bube mari, doar ca nu sunt umflate.Ma mananca ingrozitor. Stiti cumva care ar putea fi cauza lor si ce as putea face ca sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Cred ca te_a muscat ceva sau vreo infectie in singe.mai bine mergi la medic ca poate sa se complice, aparindu-ti pe tot corpul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

| Danitzu a răspuns:

E posibil sa fi facut alergie la ceva.asa patesc eu cand mananc ciocolata... daca e cumva alergie trebuie sa iei o pastila de flonidan pe zi si sa tii regim cam 2-3 zile.adica fara sa mananci nimic care sa contina proteina animala.si mai putine fructe sau legume daca se poate...in prima zi ar fi indicat sa mananci paine prajita cu ceai si niste pilaf.sau ceva usor.happybig grin.dohlaughing. zici ca`s doctorlaughing

| DarkMusic a răspuns:

Pai ar putea fi doar ciupituri de tantari. __. daca asta sunt freaca cu sare, asa ar trece mancarimea [asta fiin un leac babesc], ar [utea insa sa fie si un inceput de varicela sau pojar sau doar o simpla alergie happy du te sa te consulte un dermatolog :3 pup ai grija ce faci cu bubitele alea :*

| noname20 a răspuns:

Buna! Am un sfat pentru tine! am avut acceasi problema cand eram mica. imi apareau pete rosii pe tot corpul insa nu le intelegeam cauza. In cele din urma am remarcat ca de la anumite mancaruri cu multe euri si multi aditivi se manifesta o alergie constand in umplerarea corpului cu bube rosii ce te mananca ingrozitor. Am fost la multi doctori ce au incercat sa ma trateze si ani de zile m-am chinuit cu injectii dureroase care nici macar nu aveau efect. In cele din urma am descoperit solutia salvatoare! Metoda homeopatica! niste mici pastilute cat o gamalie de ac luate cate 15 de doua ori pe zi m-au facut bine. Acum pot manca absolut orice fara sa-mi fac probleme! Acum nu stiu exact care este cauza bubelor tale dar poti lua in seama si cazul meu! Daca bubele persista trebuie mers la un medic (cel de familie)
P. S: Ca si in cazul meu alergia poate inainta si se va ajunge ca si prin simplul contact cu anumite lucruri sa-ti apara petele. Eu am ajuns sa am alergie pana si la apa marii. In contact cu ea ma umpleam de bube. Oricum iti urez succes!

| yoppzz11 a răspuns:

Pojar?

| Elly007 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la doctorwinking. poate fi ceva grav big grin

| ZuZyK_7094 a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa te alarmezi. Pot fii intepaturi de tantari...happy

| Adda_7639 a răspuns:

Banuiesc ca este o ciuperca. poti merge la farmacie si ii ceri farmacisei ajutorul, daca aceasta nu stie ce crema[sau tratament] sa-ti dea.mai bine ai merge la mediul de familie