| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati, fiindca am patit ceva bizar! Mi-au aparut bube rosii nu pe tot corpul si nu ma mananca, n-am nici un sintom! Doar la atincgere ma mananca putin si apoi imi trece! Ce-ar putea fi? Dau FUNDA, va rog spuneti-mi daca stiti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onnellisuus a răspuns:

Poate sa fie intoxicatie alimentara, poa sa fie alergie, etc. Cel mai bine ar fi sa dai o fuga maine la medic, daca nu o sa iti treaca, sa nu te trezesti cu vreo surpriza de revelionwinking P.S. incearca Mixtura Mentolata, e destul de eficienta.

5 răspunsuri:
| crynys a răspuns:

Probabil o toxiinfectie alimentara ai papat ceva expirat

| mynameiselena a răspuns:

Este posibil sa fie pojar, varsat de vant, scarlatina, rujeola. Eu zic sa mergi la un doctor ca tot e vacanta si va trebui sa stai in casa, sau poate este doar o alergie usoara. Mergi la medic. Sa te faci bine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cum arata bubele... este foarte probabil sa ai pojar (adica rujeola) mai ales daca bubele au avut ca punct de pornire zona gatului sau a fetei. Daca bubele au inceput de pe piept sau burta si sunt mai evidente atunci e vorba de varicela. Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor !

| sbboy a răspuns:

Ceva boli ale copilariei, probabil rubeola.
Oricum, medicul iti zice sigur ce sunt.