| Mia999 a întrebat:

Hei revin cu aceeasi problema. Desi mi.a trecut menstruatia ce am avut-o 3 zile tot am acea balonare care o aveam si inainte de menstrautie cu doua zile, urinez fooooarte des din 15 in 15 minute, daca nu si mai des. Am foat astazi la medicul de familie si mi.a dat niste antibiotice fara a ma consulta sau ami face ceva ma intrebat doar unde ma doare. Pastilele sunt pentru infectie urinara si am luat 2 pastile de balonare insa tot nu trece ma doare burta si ma simt enorm de grasa. Ma poate ajuta cineva cu un sfat ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Văd că NU mă asculţi!

Ţi-am EXPLICAT ( la o întrebare anterioară ) că TREBUIE să CERI ( medicului de familie ) o Trimitere pentru analize de urină ( sumarul de urină/urocultură cu antibiogramă ), apoi vei primi tratamentul ( antibioticul ) adecvat!

În cazul în care NU vrea să-ţi dea o astfel de Trimitere, atunci eşti nevoită să faci analizele "pe banii tăi", la un laborator local...

Toate cele bune şi multă sănătate.

2 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Durerea din infectie urinara nu trece dupa 2-3 pastile. Fa tratamentul complet si daca nu trece duce la alt medic. Sanatate!

| Someoneeene a răspuns:

Medicul stie ce face, pentru asta e platit, mai du-te odata si daca iti spune acelasi lucru mergi la o clinica privata, acolo esti luata in serios.