| Justjust11 a întrebat:

Hei TPU, a venit vara, m-am gandit sa slabesc ca tot are mama solar si avem rosii si castraveti, oare slabesc daca mananc"
8:30 o felie de paine cu gem;
10:30 un fruct;
12:30 o supa/ciorba;
15:00 un fruct;
19:00 o carne cu o salata.
Plus dimineata si seara banda timp de 1 ora. Banda de alergat! Cat as putea slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai alterneaza gemul ala ca o sa ajungi sa-ti iasa pe nas. laughing Si vezi seara cu ce mai alternezi ca n-o sa poti manca vesnic doar salata. Mai mananca si peste in locul carnii, o tocanita ceva. In rest e foarte ok mai ales daca faci si banda

| Violleta2022 a răspuns:

La 8.30 poate manaci 1 cana de lapte si atat, ca paine cu gem ingrasa!
Elimina: painea si dulciurile din alimentatia ta zilnica si vei vedea ca pierzi greutate.

| sierra1 a răspuns:

"sa slabesc ca tot are mama solar" - eu cred că cel mai bun meniu ar fi: mânuța pe sapă și dă-i cu ea prin solar până te trec toate apele!

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de constituia ta cat slabesti. Ai putea cu ce ai zis mai sus, dar in caz ca vrei sa-l mai schimbi, nu manca multi carbohidrati/grasimi. Daca nu esti in surplus caloric si nu mananci ce ti-am zis, o sa slabesti. Teoretic slabesti 1kg la 1000 calorii scazute din necesarul tau ca sa o faci sanatos (nu e bine sa scazi mai mult de 1000).

| Lioana a răspuns:

Înlocuiește gemul cu ceva care nu conține zahăr, iar seara mănâncă ceva ușor, nu carne. Dacă chiar vrei sa mănânci carne fă-o la prânz!