| ancuta96 a întrebat:

Hei TPU.Acum mai bine de o luna m-am trezit cu o pata rosie-maronie pe chilot.Am crezut ca e un semn al sosirii primei menstruatii, dar de atunci nu s-a mai intamplat nimic.Ce sa fac? Vot si Fundita, urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DidiChanx3 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci griji happy asa e pana iti vine prima mestruatie iar dupa ce iti vine normla iti vine cam la 26-28 de zile cateva luni nu va fi regulata pot fi si mai multe zile diferenta happy poti consulta un ginecolog, te va mai linistii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un doctor. Situația nu stă prea bine.

| IreneRuth a răspuns:

Cat timp a trecut de atunci? In general e odata la 24 zile, dar de exemplu, la mine e la 28 de zile, in functie de persoana. Cred ca ar trebui sa mergi la medic sau sa te informezi cu privire la menstruatie, te va mai linistiwinking

| ancuta96 explică (pentru IreneRuth):

Idea este ca a fost doar o pata.Nu a durat mai multe zile sau ceva, tin sa mentionez si faptul ca am 15 ani jumate

| IreneRuth a răspuns (pentru ancuta96):

Wow! Eu am doar 12! Ce devreme mi-a venit!

| IreneRuth a răspuns:

Am uitat s zic : dupa prima mea menstruatie, a doua a fost cam la 2 luni dupa.