| Nataliaa2176 a întrebat:

Acum o zi am facut pojar si mi-au iesit bube si pe fata. Ce pot sa fac sa nu imi ramana semne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Sa nu te scarpi, spune-i mamei tale sa iti cumpere mixtura mentolata si lotiune mentolata te vor ajuta sa nu te manance. Stai linistit eu am facut la 18 ani asta si a fost groaznic, dar nu am ramas cu nici un semn pentru ca nu m-am scarpinat si iti vand si un pont, poti face cate un dus, dar sa nu te stergi cu prosopul! Te usuci normal, fara sa te stergi.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai important sa nu te scarpini cand te vor minca bubele alea, ce varsta ai?

| untu a răspuns:

Sa mergi la medicul de familie si vor sti ce are de facut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te scarpina. cumpara din farmacie crema speciala pentru acest tip de eruptie. e foarte folositoare

| NicusorBarbu a răspuns:

Incearca sa nu te scarpini pentru ca vei irita ''bubele'', iar vei ramane cu semne.Multa sanatate!