| ShadowManRO a întrebat:

Hei,TPU! Am 12 ani, 1.70 inaltime, 57 de kilograme si sunt baiat.Este normal sau as mai trebui sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 63 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, este BINE aşa cum eşti : NU mai trebuie să slăbeşti deloc ( și așa ai cu 6 kg mai puțin decât greutatea ideală )!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa ai 60 de kilograme.
Dar esti normal.
Mentine-te asa in continuare.
Te pup!

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Dragule,e normal sa ai atatea kilograme. Oasele tale sunt lungi si grele si de aceea ti se pare ca esti prea gras... dupa parerea mea cred ca e bine si sper ca arati destul de bine...