| LanaDelReyFan a întrebat:

, Am 12 ani, 47 kg, si 1.63 la inaltime..., Am greutatea si inaltimea normala pentru varsta mea?big grinbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RainOfColors a răspuns:

Nu-ti face griji! Inaltimea ta este normala pentru varsta ta. Sunt persoane care cresc mai repede si sunt persoane care cresc mai greu. Greutatea ta este una perfecta in raport cu inaltimea. Unii ar putea fi chiar invidiosi pentru greutatea ta ideala. Nu-ti face griji din cauza raspunsurilor celorlalti. Ai putea sa-ti calculezi IMC pe acest site : http://www.csid.ro/calory-calculator/. Sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Eu am 13. Am 1.63 si 39 kg. happy E normal, cu toate ca greutatea cea mai indicata pentru. 12 ani ar fi intre 37-40 kg. happy Eu recunosc am 39 si 13 ani. dar eu vreau sa fiu asa, nu mananc paine. Mai slabeste 7 kg. si vei fi PERFECTA! Model.

| RainOfColors a răspuns (pentru Incarcare):

E chiar foarte bine pentru varsta ei. Greutatea ta este mult prea mica, ar trebui sa ai in jur de 45-50 kg, in niciun caz 39. Nu-i mai da astfel de sfaturi prostesti cand nu sti despre ce vorbesti!

| LanaDelReyFan explică (pentru Incarcare):

Eu nu mananc deloc paine, si am colege care au si 55 kg asa ca, tu trebuie sa te mai ingrasi nu eu sa slabesc

| RobertMoon a răspuns:

Esti cam grea, dar raspunsurile noastre sunt orientative.

Răspuns utilizator avertizat
| gabitzu11 a răspuns:

Da