| Fanu23 a întrebat:

Hei tpu...am 16 ani si vreau sa ma apuc de sala pentru ca sunt foarte slab..si imi mai da si pofta de mancare chesti,am vrut sa iau vitamine ca sa ma ingras, dar niste prieteni mi-au zis ca daca fac sala si iau creatina fac muschi..asta stiam si eu,dar vreau sa stiu daca imi avecteaza cresterea am 1, 70 si daca ma duc acum la sala si iau creatina o sa mai pot sa ma inalt si daca iau vitamine sunt posibilitati sa ma fac elefant? eu vreau doar unpic 15-20 de kg sa pun pe mine am 49 kg la 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DAnc3 a răspuns:

Cica 15-20kg sunt la tine doar "un pic" baiete daca stai cu banii bine, ia asa ceva http://www.megaproteine.ro/......ard-450-g/ mananca mult, cat poti de mult, la sala minim 4 zile pe saptamana si rogi pe cineva sa-ti arate ce trebuie sa faci.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca mai bine te duci la sala si incerci sa-ti faci o alimentatie mai bogata in proteine.
http://www.csid.ro/......-10889754/

| n1n1o a răspuns:

Sal, vrei doar un pic 15-20 kg laughing)
Parerea mea ramai pe vitamine, si daca tot nu te ingrasi poate asa e corpul tau mai slabut poate cineva de la tine din familie este mai slabut (tata, mama, bunicii), du-te si la sala