| anonim_4396 a întrebat:

Am anemie si trebuia sa iau vitamine (antibiotice) trebuie sa iau de 3 ori pe zi dimineata, dupa amiaza si seara, ce se intampla daca am uitat sa le iau dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Vitamine antibiotice? Pe orice medicament scrie ca daca se intampla sa uiti o doza continui tratamentul normal, fara suplimentarea urmatoarei doze. Nu se intampla nimic.

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu se intampla nimic, incepe si ia-le din nou.