| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU am cateva intrebari despre masturbarea:
Distruge neuroni?
Imbatraneste prematur?
Scade masa musculara?
Apar riduri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apar semne de pierdere memorie si cancer de prostata in timp

| mgtow a răspuns:

Daca sari calu prea des

| Frank51 a răspuns:

Nu exista nici-un studiu in care sa se dovedeasca ca are efecte negative.

Daca o faci moderat, pot sa te asigur ca duci acelasi numar de ani.

| minrest a răspuns:

Nu are efecte negative.

| BuLaNNNeL a răspuns:

1. Alcoolul
2. Alcool, droguri, tutun, alimentație proasta, lipsa odihna, lipsa miscare.
3. Nu
4. În palmă, probabil. laughing
Una la timpul ei e ok. În exces si sportul dăunează, stii ce zic?

| DarthNiger a răspuns:

Nu distruge niciun neuron, nu imbatraneste nimic prematur si nu scade nici masa musculara, sunt persoane care fac asta de 6-7 ori pe zi, persoane dependente de acest lucru si nu au patit nimic, singurul lucru negativ care poate aparea pe termen lung este disfunctia erectila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți crește păr în palmă... laughing

Nu, nu se întâmplă nimic stai calm.

| Claudiu1009 a răspuns:

În timpul masturbării celulele cenușii mor sau cum vrei tu sa ii spuii neuronii, în schimb de celelalte treburi nu cred ca afectează. Dar neuronii se duc