| Username1 a întrebat:

Alergatul scade masa musculara?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Vicutza a dat raspunsul corectwinking merita FUNDA
Nu stiu de ce lumea zice ca nu scade cand e evident ca joggingul, si nu numai, si alte sporturi cum ar fi artele martiale, handbal, volei etc etc, toate scad masa musculara.Dar oricum trebuie sa faci si exercitii cardio cum e joggingul pentru ca e bun pentru inima, culturistii trebuie sa-si antreneze si muschiul inimii care e cel mai importantwinking
Tu poti sa si alergi pentru ca nu o sa scazi in masa musculara asa de mult incat sa-ti faci griji.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum sa o scada? Tu n-ai vazut niciodata alergatori, mai ales cei pe distante scurte, ce masa musculara mare au? Numai bine!

| tybycool a răspuns:

Nop

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaitzuk a răspuns:

Nu! Alergatul mareste rezistenta pulmonara! intr-un cuvint fugi mai mult timp, si creste capacitatea inimii de a bomba singe in corp!

| Vikutza_2352 a răspuns:

Eu am auzit ca da)