| DeDiiDeDii a întrebat:

Hei Tpu..Am nevoie de cateva sfaturi! Am 15 ani si vreau sa ajung la 65-68 kg..Pana incep liceul..Adica vacanta asta!

O dieta.Ce sa mananc dimineata... avand in vedere ca eu stau la tara.

As vrea sa incep dieta cat de repede posbil! Am 85kg si 1.70.

Ce sport sa practic? Eu la scoala am practicat fotbal si handbal.

Intr-un timp alergam seara, dar dupa nu am mai facut-o!

M-am saturat sa fiu criticata pentru faptul cum arat. Ajutati-ma! Va rog!

Nu ma simt bine in pielea mea, vreau sa fac o schimbare! Help!

Dau funda si nota!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marily1997 a răspuns:

Buna! Pentru ca sa slabesti nu trebuie sa maninci mincare care contine calorii. Uite aici:
1. Dimineata maninca un terci care sa fie usor la stomac.
2.La amiaza poate o supa calda fara paine alba ca am auzit ca ingrasa, si poate niste fructe.
3.Si seara poti sa maninci o salata de legume sau fructe.
4.Nu minca mult dulce.
5.Fa sport zilnic mai exact in fiecare dimineata si seara.
Eu tot eram grasa si pe mine astea m-ai ajutat! Bafta!big grin

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic nutritionist. Asa o sa slabesti, o sa inveti sa mananci sanatos si sa iti mentii greutatea pentru tot restul vietii. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

| tykeros a răspuns:

Heroina happy.
Lasand gluma la o parte ar trebui sa incerci o combinatie de sport si regim alimentar. Incearca o dieta numai cu alimente alcaline brocoli, morcovi, etc.(gasesti pe net liste complete cu asa ceva). si mult sport, cam 6 ore pe saptamana as sugera... incearca alergat, inot, bicicleta. Scopul regimului alcalin este de a scadea aciditatea sangelui. Daca sangele are un ph ridicat tendita organismului este de a acumula grasimi... daca ph-ul este scazut organismul tinde sa piarda din grasimi. A da si sa dormi suficient pentru. a avea ficatul odihnit. Ajuta si asta. Spor

| Gheorghiulescu_Andrei_1999 a răspuns:

Apuca-te te sala de forta... e cea mai buna metoda din cate stiu.