| Bestxl a întrebat:

Am nevoie de un sfat, as vrea sa stiu cam ce ar trebui sa fac sa racesc foarte rau...adica sa am toate simptomele sa fie o raceala serioasa... Dau funda, thanks!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Dormi cu geamul deschis si stai cu capul in curent.

| Ramo137 a răspuns:

Du-te afara cu bicla, rolele ori skateboard-ul dupa ce ti-ai facut baie. si stai afara 2 ore laughing
sa nu faci asta puppy dog eyes, sa fii cuminte da puppy dog eyes happy

| Bestxl explică (pentru Ramo137):

Doar atat?

| Ramo137 a răspuns (pentru Bestxl):

Dap, nu vreau sa te imbolnavesti prea tare puppy dog eyes

| LauraEU a răspuns:

Cand esti uda pe par du-te si stai afara, dormi cat mai dezbracata, umbla cu spatele gol si prin casa fara sosete pe gresie, iesi cu rolele doar in pantaloni scurti si tricou, mananca inghetata cand esti imbracata subtire. Cand faci dus fa cu apa putin rece, sau daca poti si cu rece. Bea apa direct din frigider. Transpira tare si dupa bea apa foarte rece. Daca e cineva racit du-te tot pe langa acea persoana. Cam atat.dar de ce vrei sa racesti ma rog? waiting

| Bestxl explică (pentru LauraEU):

Am nevoie de o scutire de vreo 2 saptamani si am un doctor tare strict...si doar asa imi va da aceea scutire.

| МŶĶÁŶ a răspuns (pentru Bestxl):

Nu cred ca merita sa te imbolnavesti pentru asa ceva... Nu mai bine ii zici mamei tale sa faca o cerere scrisa pentru a-ti scuti absentele?

| Bestxl explică (pentru МŶĶÁŶ):

La noi la scoala merge doar pentru o zii. Nu mai mult de atat, ca spun ca aici intervine doctorul.