| Aalinutza006 a întrebat:

Am o întrebare. Candidoza apare si la virgine? Si...cam cat de grava e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, apare adesea la virgine, in conditiile consumului de antibiotice. E grava daca este ignorata. Daca ajungi la medic in primele 48 de ore de la aparitia simptomelor, te vindeci rapid, in maxim 7 zile de tratament. Daca neglijezi boala si ajungi dupa o saptamana sau mai mult, tratamentul este complicat si tot trebuie sa te intorci la medic pentru noi si noi recomandari (poti ajunge sa iei tratament timp de pana la doi ani fara pauza cu consultatii ginecologice de 2-3 ori pe luna).