| vipande11 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. tongue E grava Candidoza Vaginala? Daca e grava cat de grava poate fi? tongue scuze curios ca are a prietena foarte buna de-a mea si pe net citesc una iar alte fete imi zic alta laughing PUTIN AJUTOR VA ROG

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

Candidoza vaginala este o ciuperca cu transmitere sexuala la nivel ridicat, deci necesita tratament urgent.Depinde ce intelegi tu prin grav, nu poate provoca moarte. paralizie etc, ca sa fie considerata gravalaughing.dar se manifesta foarte deranjant, provoaca mancarimi/usturimi/scurgeri cu miros neplacut/bubite/inflamatii, deci controlul ginecologic urmat de un stratament tinut cu strictete este obligatoriu.

Nu este o "boala" grava, dar este grav daca te-ai ales cu candidoza si o lasi netratata.