| Mirela67 a întrebat:

Hei,TPU! Am o intrebare...
Cei operați de apendicită, sau nu stiu...e ok sa mananc pizza dupa 2 luni de la operație? Adica, mi-e frică să mananc fiindca e cu ketchup si salam si sos de usturoi? E ok oare pentru stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Yeah, cateva felii nu o sa iti faca probleme.

| JicaContra a răspuns:

Apendicita apare dupa ce mananci seminte mici
SI VREAU SA SPUN MICI, PE CARE NU LE MESTECI
deci NU seminte de, dovleac, floarea soarelui, etc.
ci de kiwi, ardei (de orice tip), chiar rosii

DUPA operatia de apendicita poti sa mananci CE AI TU CHEF, de exemplu, mie imi plac la nebunie semintele de ardei iute, insa mi-au scos apendicita cand aveam vreo 11 ani

IN PLUS, pizza nu prea contine seminte, DE NICI UN FEL
nici macar alea de ananas (ananasul NU e proaspat, ci din conserve, asa ca sunt scoase orice inseamna seminte inainte de a ajunge in pizza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o problemă. Mănâncă linistita, pofta bună!

| oz_1736 a răspuns:

Nu patesti nimic. Mananca linistita

| Alexis123bsb a răspuns:

E ok stai linistita si eu am fost operata si am inceput sa mananc dupa vreo 2 saptamani.Nu foarte mult evident, dar dupa 2 luni deja am revenit la normal