| pitikaanonima a întrebat:

Am o intrebare. Pana la ce varsta cresti in inaltime? Eu am 12 ani si deja am 1.63m. Cam pe la ce inaltime as putea ajunge? Va rog fara mistouri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu de la 17 ani nu am mai crescut in inaltime

| Wut a răspuns:

Cunosc persoane care au 12-13 ani si au 1.70. La o anumita varsta nu vei mai creste. Nu pot sa iti spun daca ai putea ajunge si tu la 1.70... dar stiu sigur ca nu o sa ajungi la 1.80 laughing).

| MerVeilleuX a răspuns:

Până la 18 ani, dar unii cresc brusc şi atunci când sunt mai mari nu mai cresc. De exemplu eu, în clasa a5a am fost cea mai mare din clasă cu 1.60 iar acum nu mai cresc şi am 17 ani.

| Angie95 a răspuns:

Pana la 20 de ani tot sa mai cresti. Si eu am 16 ani si am 1.73 iar pana p la 18-20 tot o sa cresc. Nu te gandi ca mai cresc 10 mlaughing dar cativa cm tot tot cresc. Asa si la tn.In fiecare an cresti cu cativa cm sau mai putin.winking

| kittypaws14 a răspuns:

Buna! Baietii cresc pana la 18 ani iar fetele pana la 21(dar cresc mai greu dupa menstruatie). Sper ca te-am ajutat

| Alexandraaa0026 a răspuns:

Pai copul tau se dezvolta si e normal sa cresti pana la o anumita vasrta! Dar nu pot sa iti spun pana la ca varsta pentru ca asta depinde de organismul fiecaruia

| DarkRosse15 a răspuns:

Fetele cresc in h pana la 18 ani iar baieti pana la 20 de ani. Fundita? puppy dog eyes