| denyzo a întrebat:

am o micuta problema.
Aseara stateam linistita in pat, aveam niste palpitatii ciudate la inima, ca si cum ar iesi din piept, dar nu am alergat si nici efort nu am depus, nu prea fac sportul, doar la scoala. Peste cateva minute a inceput sa ma inţepe foarte tare incat nu puteam respira, m-am fortat sa respir putin mai tare (chiar daca m-a durut) si mi-a trecut..mentionez, cand eram mai mica (in urma cu 4 ani) am mai avut aceeasi stare si abia aseara mi-a venit din nou. Ce poate fi? Eu ciocolata nu prea mananc, deci nu ar fi din cauza asta..va rog sa luati in serios aceasta intrebare sad
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CatalinRO a răspuns:

Cati ani ai? Ceea ce tu acuzi se numeste tahicardie, este de mai multe tipuri, poate sa apara din multiple cauze precum:
efort, stres, emotii, febra, aer rarefiat, deshidratare, tensiune arteriala scazuta, mese abundente, atac de panica, anemie sau chiar unele boli endocrinologice. Iti recomand un consult de Medicina Interna. O zi buna!

3 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Stai linistita, cred ca toti patim asta la o anumita varsta.
Esti in crestere si de-asta ai usoare palpitatii.
Eu, cand eram mica, plangeam ca nu puteam sa respir bine, dar acum imi dau seama ce idioata eram laughing

| Luizaaa a răspuns:

Mergi la medic pentru analize. Si eu patesc asa dar la mine sunt mai multe, nu iti spun ca sa nu te ingrijorezi ca poate ai ca mine. Poate te gandeai la ceva care te-a impresionat, nu stiu poate este din cauza stresului. Oricum este mai bine sa faci niste analize decat sa te iei dupa noi. Sa nu iti fie frica, nu uita ca sanatatea este cea mai importanta! Ai grija de tine

| denyzo explică (pentru Luizaaa):

Multumesc mult!