| anonimus777 a întrebat:

Hei TPU am o problema de 2 zile tusesc sec dar nu incontinu rar și am temperatu care nu creste peste 38 70 și mu scade sub 37 problema e ca nu am nici pofta de mâncare mă simt ușor slăbit și dorm mai mult nu am probleme la respirație respir normal și nu se aude vreun șuierat sa am gripa sau sa fiu răcit la plamani plzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Temperatura sub 38 ar trebui sa te ingrijoreze cel mai mult, posibil sa fie o infectie in piept (bronsita, viroza respiratorie), organsimul nu lupta, de aceea te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie, de urgenta, pana nu se agraveaza problema.