| alinn93 a întrebat:

Am o problema de o luna jumatate. M-am trezit cu o durere de stomac si nu mai am pofta de mancare. Am fost la gastroenterologie mi-am facut endoscopie si m-a gasit cu gastrita. Probleme este ca beau pastile de 15zile si nu am pofta deloc de mancare, am slabit 13kg. O alta problema simt ca ma sufoc cand respir si simt ca aerul nu ajunge in plamani, o senzatie foarte urata. Ce controale sa imi mai fac? Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ce pastile iei?

| alinn93 explică (pentru AdelinaC):

Controloc de 40mg

| AdelinaC a răspuns (pentru alinn93):

Ia si o pastila care ajuta digestia gen Motilium si un No-spa

| alinn93 explică (pentru AdelinaC):

Beau si motilium. degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai pofta de mancare, incearca cu alimente care stii ca ti-ar placea, si care-ti sunt si benefice in acelasi timp, adica sa fie vorba de mancare gatita, printre care si supe / ciorbe, si printre dulciuri, sa fie cat mai naturale - incluse si fructele.
Exemplu :
- O ciorba de oase de porc cu cartofi si legume, e foarte buna, ti-ar placea, si ti-ar stimula si pofta de mancare.
- Mananca cu paine din asta mai proaspata sau facuta mai de casa, de asemenea stimuleaza pofta de mancare
- Mananca un piure de cartofi cu niste chiftelule si unpic de sos rosu.
- Fa-ti niste ovaz cu fructe si ciocolata
Sau
- Niste gris cu lapte, fructe, si ciocolata.

| alinn93 explică (pentru anonim_4396):

De 30zile tin regim alimentar, fara prajeli, grasimi, dulciuri, sucuri

| relativsausigur a răspuns:

Analizele generale de sange, hemoleucograma + markerii ficatului, ai rinichilor, inimii, etc., o ecocardiografie, un ekg, si o radiografie pulmonara.