| Serban789 a întrebat:

Hei TPU...
Am o problema... de acum cateva minute cand inghit, imi pocneste urechea dreapta, si daca misc capul parca mi se "dezpocneste", e enervanta chestia asta...

Am luat Trachisept Forte, degeaba.
Mi-am pus picaturi nazale in nas, degeaba.

Am incercat sa imi curat urechea si parca se aude mai incet pocnitura.

Dar nu mai am nimic in ureche acum, adica e curatata...

Nu pot sa mananc ca imi pocneste urechea sad

Stie cineva cum sa rezolv aceasta problema? Dau funda sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Mario76 a răspuns:

Ce treaba au picaturile nazale si tranchiseptul cu pocniturile urechii? Si spui ca ai curatat urechea. Cu ce? Cu betisor de ureche? Felicitari! Sper ca observi ironia. Mergi la medicul orl-ist, vezi daca este o problema la timpan. Si data viitoare daca mai bagi betisorul de ureche, grija sa nu perforezi timpanul. Sau poate fi ceva mai usor, apa intrata in ureche. Dar mergi totusi la doctor. Funda pe care o dai aici nu te ajuta sa scapi de pocniturile din ureche...