| AndreeaRa a întrebat:

acum vreo 5 zile a inceput sa ma doara gatul. Am luat Strepsils in speranta ca o sa-mi treaca dar urmatoarele zile am inceput sa am frisoane si febra. Acum am si urechea dreapta infundata+ dureri insuportabile, nu pot sa vorbesc, s a mananc sau sa inghit absolut nimic..se pare ca am puroi pe amigdale..am luat de la farmacie Eritromicina si pentru ureche Otocalm.
Imi poate spune cineva cam cat dureaza pana ma vindec? As putea grabi procesul cumva? Ce as putea sa fac ca sa rezolv problema cu urechea? ca sa aud si eu ca lumea.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wingchun a răspuns:

Pai am avut si eu prieten exact in situatia ta, el s-a dus urgent la spital si a fost internat 4 zile, doctorul i-a zis ca daca mai astepta putea ca infectia sa se intinda spre coloana( stii tu de la ceafa). Cred ca si tu ar trebui sa te duci la un medic happy. :*

| AndreeaRa explică (pentru wingchun):

Au vrut sa ma interneze la Victor Babes dar nu mi-a suras ideea asa ca am venit acasa...mi-a trecut, ma simt bine sper doar sa nu-mi revina. Multumesc frumos!

1 răspuns: