| andrei152 a întrebat:

Buna, am o problema si vreau raspuns urgent!
Ieri am fost la piscina si in urechea dreapta se tot aude de atunci un fosnet cand misc capul.
Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vreau raspuns urgent!"

dacă tot VREI tu urgent, ce-ar fi să sari intr-un picior, ținând capul inclinat spre dreapta

spui "vă rog" sau "merci" după aia

| Sekim a răspuns:

Ai apa in ureche, mare belea rolling on the floor
Foloseste un betisor uscat sau incearca sa misti din cap pana iese.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Sekim):

Sigur, ca sa infigi rahatul din interior si mai adanc
"buna" ideea

| Feri5 a răspuns:

Probabil e apă. Se va duce cu timpul. Încearcă să stai cu urechea în jos, poate va ieși.

| Adrianna1988 a răspuns:

Zgomotul este din cauza apei.Ti-a intrat apa in ureche.Ar trebui sa mergi la un medic ORL-ist ca sa vada care este problema. Multa sanatate!