| MileaAlexandra a întrebat:

Am primit un Bichon Maltise in jur de 6 saptamani (stiu este mic) si as vrea sa stiu urmatoarele lucruri despre ea :
1.La cate saptamani trebuie sa-i fac vaccinurile si cat costa
2.Ce mancare as putea sa-i dau
3.Cum sa-l invat sa-si faca nevoile unde trebuie
4. Igiena (baie, pieptanat..etc)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

De la 6 luni trebuie sa ii faci primul vaccin, acum este prea mic, evita sa ii dai mancare gatita pentru ca o sa se ingrase, dai sa mănânce mancarica pentru câini (bobite), este indicat sa ii faci baie de 3 ori pe an, câini nu isi fac nevoile intr-un loc anume, trebuie sa il scoți afara in fiecare dimineata si seara, de pieptănat poți sa il piepteni oricand, du te la un medic veterinar sau la pet shop si cumpara pastiluta pentru deparazitare, este foarte importanta in perioada aceasta, nu ii da sa mănânce pui sau oase de pui, sunt periculoase pentru ei, pupici