| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o întrebare, am o prietena care si-a rupt o alunita si ea zice ca sunt șanse sa facă cancer, e adevarat? Ar trebui sa se ducă la doctor? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

E bine sa nu o deranjeze. In general se extirpa chirurgical zona la chirurgie estetica, la un spital de urgente, cu trimitere de la dermato ( nu simti nimic). Se poate inchide si singura; riscul e foarte mic sa se malignizeze, dar exista.

2 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Da,sa se duca! In felul acesta stie exact care este situatia si nu risca sa se complice problema ei.Sa mearga la un dr dermatolog.

| pastapac a răspuns:

Ar trebui sa se duca la doctor happy